RADIOFREKVENCE /ULTRAZVUKOVÁ KAVITACE 

RADIOFREKVENCE OBLIČEJE A TĚLA

Radiofrekvence obličeje, krku nebo dekoltu je nazývána jako nechirurgický lifting. Tato procedura zpevňuje pokožku velmi rychle v jakémkoliv věku. Efektu vypnutí je dosahováno postupně, přibližně po jednom měsíci od ošetření. Výsledky jsou znatelné po dobu přibližně 8 měsíců až 1 roku. Důležité je podstoupit rafiofrekvenční ošetření jako intenzivní kúru 6 - 8 ošetření.

Radiofrekvence těla může být aplikována na břicho, paže, nohy, zadeček nebo boky. Tepelným efektem dochází ke stimulaci kolagenu a tvorbě nového kolagenu. Tato metoda je nejvhodnější na povadlé části pokožky, krásně zpevní bříško po porodu, vyhladí celulitidu nebo vyhladí ochablou a vytahanou kůži. Metody využívají muži i ženy.

Radiofrekvenční technologie fungují na principu zahřátí cílové tkáně na požadovanou teplotu od 40 °C. Toto teplo vyvolává požadovaný efekt ošetření. Radiofrekvenční energie aplikovaná přes speciální gel, či sérum, prohřeje ošetřovanou oblast, poté prostupuje do dermis a vytváří rovnoměrnou zónu zahřátí, které aktivuje tvorbu nového kolagenu, elastinu, obnovu buněk a omlazení bez jakýchkoliv rizik. Po celou dobu ošetření je hlídána teplota pokožky.

Indikace:

 • Vyhlazení vrásek
 • Vypnutí pleti
 • Odstranění dvojité brady
 • Stimulace krevního oběhu a vypnutí ochablé pokožky

Aplikace:

 • Obličej
 • Krk
 • Dekolt
 • Tělo

Prvotní efekt ošetření je vypnutí pokožky a pocit vypnuté kůže v obličeji či dekoltu . Toto představuje okamžitý efekt ošetření. V následujících dnech dochází k obnově vláken, obnova kolagenových vláken je dlouhodobý proces trvající cca 3 - 4 týdny.

Průběh ošetření:

Povrchové čištění, radiofrekvenční ošetření obličeje, zapracování speciálních sér, závěrečná péče pleť + oční okolí. Ošetření obličeje trvá cca 30 min, ošetření obličeje , krku a dekoltu 45 min, radiofrekvence těla dle velikosti ošetřované partie. Po podstoupení ošetření tohoto typu může být pokožka lehce začervenalá. Začervenání samovolné zmizí po krátké době.

Po ošetření:

V závislosti na stavu pokožky se doporučuje cca 6 - 8 ošetření v intenzitě 1 x za 10 dní. Při horším stavu pokožky (velmi vrásčitá či povadlá pleť) či větším podbradku doporučuji více ošetření. Po ošetření může být pokožka citlivá a začervenalá, tento stav do 24 hod odezní.

Jednoduchá následná péče vyžaduje pouze aplikaci hydratačního krému s vyšším ochranným SPF faktorem. Po ošetření se nedoporučuje intenzivnější slunění a sauna. První 3 dny po ošetření se neopalujte. 

Rizika a kontraindikace:

Těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, cukrovka, mykózy, kardiostimulátor, problémy termoregulace, přecitlivělost tkáně, čerstvé dermální výplně méně jak měsíc, chemický peeling podstoupený do měsíce před ošetřením radiofrekvencí. Nedávná aplikace botulotoxinu. Chemoterapie v posledních 6 měsících.


ULTRAZVUKOVÁ KAVITACE

Ultrazvuková Kavitace je moderní, bezbolestnou alternativou chirurgické liposukce. Ošetření je vhodné zejména k redukci tukových polštářků, které jsou velmi obtížně odstranitelné dietou či cvičením. Eliminuje celulitidu a vypíná kůži. Klienti shledávají pokožku hladší a jemnější.  

Pro koho je kavitace vhodná?

Kavitací nikdy nedosáhneme zeštíhlení postavy z velikosti XL na velikost S. Kavitace je obzvláště vhodná pro dámy, které už si nevědí rady s bříškem, stehýnky či celulitidou, která stále nejde odstranit i přes to, že cvičí, mají vhodný stravovací i pitný režim a chtějí jen doladit postavu a jsou ochotné dodržovat určitá pravidla během celé kúry. Je to ošetření, kde je nutné spolupracovat, pokud chcete výsledky.

CO TO JE KAVITACE A NA JAKÉM PRINCIPU FUNGUJE?

Ultrazvukové vlny jsou jemné vlny zvuku, které umí vyvolat potřebné posuny a změny molekulární struktury ošetřované tukové tkáně. Pronikají do hloubky až 4 cm, kde tkáně absorbují ultrazvukovou energii a dochází ke vzniku kavitace. Kavitace je proces, při kterém ultrazvuková vlna vytváří v tukové buňce mikrobublinky, které se postupně zvětšují a dochází k jejich implozi (zhroucení dovnitř) a k narušení integrity tukové buňky. Narušená tuková buňka se rozpadá a uvolňuje se tuk. Obsah buněk - glycerol a mastné kyseliny - se uvolní do mezibuněčných prostor, odkud jsou lymfatickými cestami přeneseny do jater, kde jsou zpracovány a následně odplaveny močí z těla ven. Výsledkem je snížení podkožního tuku v místech, kde je kavitace aplikována. Samotná ultrazvuková kavitace se provádí pohybem a mírným tlakem ultrazvukové hlavice po pokožce. Ošetření pomocí kavitace trvá 20 minut. Při kavitaci uslyšíte slabé pískání v uších, které ultrazvuk vydává.

PŘÍPRAVA PŘED KAVITACÍ:

Před ošetřením (3 dny) omezte příjmem tuků, soli, kávy a nepijte alkohol, omezte těžká a nadýmavá jídla. Kavitaci nedoporučuji absolvovat v den menstruace.

 2 hodiny před ultrazvukovou kavitací nic nejezte! Dodržujte pravidelný pitný režim v průběhu celé kúry, je to velice důležité (minimálně 2 litry vody denně). Jedná se o důležitou podmínku, aby mohlo docházet k odplavování rozbitých tukových buněk z těla. V neposlední řadě Vám k podpoření redukce doporučuji zvýšenou fyzickou aktivitu v jakékoliv podobě a mezi jednotlivými ošetřeními je vhodné absolvovat lymfatické masáže, které zvýší odvod tuků z těla ven.

Doporučuji nepotírat ošetřované partie 12hod před UTV kavitací tělovým mlékem a míti před ošetřením  dané partie oholené. 

JAK OŠETŘENÍ PROBÍHÁ? 

 1. Uvolnění uzlin
 2. Ultrazvuková kavitace
 3. Vakuová RF terapie    

Výsledek je viditelný již po prvním ošetření (úbytek 2- 3cm) a to v partiích: BŘÍŠKO, VNITŘNÍ-VNĚJŠÍ STEHNA (dle ošetření) . Žádné ošetření nepřinese výsledky, pokud nebudete spolupracovat a zdravý životní styl (strava, pohyb) nebude samozřejmostí Vašeho života. Ultrazvukovou kavitaci můžeme vnímat, jako obrovskou pomoc v boji s přebytky tuku v problémových partiích.

Doporučený počet ošetření:

Na ošetření jedné partie je vhodné docházet 1x za 10 - 14 dní. Na každou partii je vhodné aplikovat 3 maximálně 6 ošetření. 

Jaké partie ošetřuji ?

Maximální oblast je závislá na velikosti/ploše ošetřované partie. Pokud klient trpí obezitou, je možné ošetřit menší plochu. Po dobu jedné procedury nelze kombinovat více oblastí. Během procedury je možné ošetřit jednu z uvedených oblastí.

 1. břicho
 2. vnější / vnitřní strana stehen

Po ošetření může být ošetřovaná oblast citlivá, mírně oteklá a červená. Tyto projevy do 48 hod vymizí.

Kontraindikace:

Těhotenství, kojení, menstruace (v den ošetření), onemocnění jater a ledvin, oběhového systému, poruchy krvetvorby, chudokrevnost, špatná tvorba červených krvinek, zvýšená krvácivost, tromboflebitida či jiné onemocnění krve, vývojová onemocnění, kovové implantáty v těle, kardiostimulátor, srdeční onemocnění zvýšená teplota, osteoporóza, trombóza, hypertenze,, pupeční kýla, chronická onemocnění trávicího systému, porod méně než 6 měsíců před ošetřením, onkologická onemocnění, zánětlivá onemocnění, epilepsie, horečka, obezita 2. a 3. stupně (BMI 35+). V případě nejasností konzultujte s Vašim lékařem.